Profesní životopis

Majitel a jediný mechanik v Cyklo Klematek, Aleš Moravec, postupně získával cyklistické zkušenosti již od devíti let, kdy začal závodit v bikrosu.

Před listopadem ´89 bylo těžké najít někoho, kdo by se věnoval opravě kol, nebyly dostupné speciální díly, a tak byl od dětství nucen si pomoci sám, za přispění starých „všeumělů“. V patnácti letech začal brigádně pracovat ve Velosport Valenta, kde si rychle získal důvěru a mohl pracovat na špičkových závodních kolech. K závodění se vrátil v devatenácti letech, do sjezdových disciplín MTB, kde patřil v Dualu a 4X k užší republikové špičce.

Vrcholem byl poslední rok závodní kariéry, v týmu Budvar Jiřička cycles, kde se účastnil i světového poháru v Dualu. V té době ukončil studium těl. výchovy a zeměpisu a rok na to, v roce 2003, si otevřel obchod na prodej a servis jízdních kol. Kvalitní práce si rychle udělala reklamu sama, a tak pracoval na kolech Terezy Huříkové i jiných z vimperského Bike klubu. Následně navázal spolupráci s Kateřinou Mondlovou, dvojnásobnou juniorskou mistryní ČR v silniční časovce a účastnicí ME, MS a také se sjezdařským RM teamem.

Po rekonstrukci v roce 2013 získala jeho provozovna rozšířené prodejní prostory a také kvalitní a plně vybavené zázemí pro servis. Od tohoto roku začal převážně spolupracovat s výrobcem jízdních kol Superior, který oceňuje jeho konstruktivní kritiku a zájem společně posunout produkty dál. Cyklo Klematek byl zařazen mezi Premium shopy Superior. Od roku 2014 byla navázána spolupráce s vimperským Ski klubem a zájemcům jsou dodávána kola za zvýhodněných podmínek při zachování špičkového seřízení.